Category Archives: Aktuálně

Novinky

:: HORNSCAPE – to je nový projekt s Lubošem Soukupem a Oskaram Törökem v poli mezi současným jazzem a akusmatickou hudbou

:: 6. 2. 2020, 19:30 Palác Akropolis – první uvedení projektu HORNSCAPE s Lubošem Soukupem a Oskaram Törökem. Společný koncert s norsko-švédským hudebníkem Antonem Egerem.

:: 13. 3. 2020, divadlo X10 – festival SPACE X.
křest alba HORNSCAPE s Lubošem Soukupem a Oskaram Törökem

:: Nauka o afázii – nová rozhlasová kompozice s texty Kathariny Schmitt (premiera v červnu 2020)

:: Nauka o afázii – nová hudebně divadelní kompozice pro festival NoDo (premiera červen 2020). Hlavními protagonisty budou skvělá maďarská mezzosopranistka Katalyin Karolyi, violoncellista Andrej Gál a vokální soubor Tiburtina Ensemble.

 

Škrábanice / Scribble – na novém albu s Jaromírem Typltem se exklzívně podílejí sólisté Tomáš Liška (kontrabas), Ivan Boreš (elektrická kytara) a Marek Matvija (shakuhachi)

 


:: Molyneuxova otázka v repertoáru Studia hrdinů v Praze.
Z recenze Martina Macháčka, Divadelní noviny 2/2019:

V brilantní civilní interpretaci obou herců, kdy s naprostou lehkostí a samozřejmostí vyslovují jednotlivé repliky, více vynikají jemné ironické nuance obsažené v promluvách. Hudba Michala Rataje dává inscenaci podobu zvukové instalace. Podobně jako vysoká stěna z tmavé látky obepíná publikum ze všech stran a mění prostorové vnímání. Hlesy, ústřižky replik a skladatelova kompozice zní jako chrámová hudba, hlas z propasti, v němž je možné se zcela utopit.